IBU DataCenter
WORLD CHAMPIONSHIPS - Oestersund (SWE)
Mixed 2 x 6 + 2 x 7.5 km Relay PDF Files:
POSBIBNAMENAT.SHOOTINGTRESULT
11 GERMANY GER0+1  0+50+61:12:20.5 0.0
1-1 BUCHHOLZ Sabrina0+0  0+0
1-2 NEUNER Magdalena0+0  0+2
1-3 BIRNBACHER Andreas0+1  0+2
1-4 GREIS Michael0+0  0+1
28 BELARUS BLR0+0  0+40+41:13:13.1 +52.6
8-1 KALINCHIK Liudmila0+0  0+1
8-2 DOMRACHEVA Darya0+0  0+1
8-3 VALIULLIN Rustam0+0  0+0
8-4 NOVIKOV Sergey0+0  0+2
32 RUSSIA RUS1+3  0+61+91:13:23.4 +1:02.9
2-1 SLEPTSOVA Svetlana0+0  0+0
2-2 NEUPOKOEVA Oksana0+0  0+2
2-3 KRUGLOV Nikolay1+3  0+2
2-4 YAROSHENKO Dmitri0+0  0+2
45 SWEDEN SWE0+6  0+30+91:13:27.3 +1:06.8
5-1 EKHOLM Helena0+1  0+0
5-2 ZIDEK Anna Carin0+2  0+2
5-3 FERRY Bjoern0+1  0+0
5-4 BERGMAN Carl Johan0+2  0+1
57 ITALY ITA0+4  0+30+71:13:45.4 +1:24.9
7-1 PONZA Michela0+0  0+1
7-2 FIANDINO Roberta0+1  0+0
7-3 VUILLERMOZ Rene Laurent0+1  0+1
7-4 DE LORENZI Christian0+2  0+1
611 POLAND POL0+3  1+61+91:14:05.0 +1:44.5
11-1 PALKA Krystyna0+1  0+2
11-2 GWIZDON Magdalena0+1  1+3
11-3 PLYWACZYK Krzysztof0+0  0+0
11-4 SIKORA Tomasz0+1  0+1
74 FRANCE FRA0+3  0+90+121:14:06.4 +1:45.9
4-1 BRUNET Marie Laure0+2  0+1
4-2 PERETTO Delphine0+0  0+3
4-3 JAY Vincent0+1  0+2
4-4 HABERT Lois0+0  0+3
83 NORWAY NOR0+1  0+70+81:15:10.0 +2:49.5
3-1 INGSTADBJOERG Anne0+0  0+2
3-2 BONNEVIE-SVENDSEN Julie0+0  0+3
3-3 OS Alexander0+0  0+1
3-4 BRATTSVEEN Rune0+1  0+1
99 SLOVENIA SLO0+3  4+54+81:15:17.0 +2:56.5
9-1 RAVNIKAR Dijana0+2  0+2
9-2 GREGORIN Teja0+0  0+0
9-3 DOKL Peter0+0  0+0
9-4 BAUER Klemen0+1  4+3
1014 FINLAND FIN0+4  0+50+91:15:21.9 +3:01.4
14-1 MAKARAINEN Kaisa0+0  0+0
14-2 LAUKKANEN Mari0+0  0+1
14-3 ANTILA Timo0+3  0+1
14-4 KAUPPINEN Jarkko0+1  0+3
1113 ESTONIA EST0+4  0+60+101:15:53.9 +3:33.4
13-1 LEHTLA Kadri0+2  0+0
13-2 SAUE Eveli0+1  0+1
13-3 TOBRELUTS Indrek0+1  0+3
13-4 LESSING Roland0+0  0+2
1210 CZECH REPUBLIC CZE0+5  0+20+71:16:09.4 +3:48.9
10-1 VITKOVA Veronika0+2  0+0
10-2 VEJNAROVA Zdenka0+3  0+0
10-3 MORAVEC Ondrej0+0  0+1
10-4 SOUKUP Jaroslav0+0  0+1
136 UKRAINE UKR2+5  0+32+81:16:38.1 +4:17.6
6-1 YAKOVLEVA Oksana0+0  0+1
6-2 VAYGINA-EFREMOVA Lilia2+3  0+0
6-3 KOROBEYNIKOV Alexei0+1  0+1
6-4 AIDAROV Alexei0+1  0+1
1412 SLOVAKIA SVK0+6  2+32+91:16:38.2 +4:17.7
12-1 HALINAROVA Martina0+0  0+0
12-2 GEREKOVA Jana0+3  2+3
12-3 MATIASKO Marek0+1  0+0
12-4 HURAJT Pavol0+2  0+0
1516 CANADA CAN0+2  2+92+111:19:19.1 +6:58.6
16-1 IMRIE Megan0+1  0+3
16-2 HEINICKE Megan0+0  0+2
16-3 CLEGG Robin0+0  0+1
16-4 LE GUELLEC Jean-Philippe0+1  2+3
1615 USA USA1+6  1+82+141:22:25.8 +10:05.3
15-1 BARNES Tracy0+1  0+0
15-2 SPECTOR Laura0+2  0+2
15-3 TEELA Jeremy0+0  1+3
15-4 CURRIER Russell1+3  0+3
1717 KAZAKHSTAN KAZ4+10  0+44+141:24:15.9 +11:55.4
17-1 LEBEDEVA Marina2+3  0+3
17-2 POLTORANINA Olga0+2  0+0
17-3 SAVITSKIY Yan0+2  0+1
17-4 SHESLER Alexandr2+3  0+0
1818 JAPAN JPN4+10  1+75+171:24:21.8 +12:01.3
18-1 IZUMI Megumi2+3  0+1
18-2 OWADA Itsuka2+3  1+3
18-3 ISA Hidenori0+2  0+1
18-4 KASAHARA Tatsumi0+2  0+2
1919 KOREA KOR0+8  4+94+171:26:05.9 +13:45.4
19-1 JO In-Hee0+1  0+3
19-2 MUN Ji-Hee0+2  0+1
19-3 LEE In-Bok0+3  0+2
19-4 PARK Byung-Joo0+2  4+3
 
Timing and results managed by SIWIDATA      Results powered by HP Proliant Server

Print Result